Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to funkcjonalne i klimatyczne osłony okienne, które komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Bogata kolorystyka oraz eleganckie i estetyczne wykończenie sprawiają że znajdują uznanie u najbardziej wymagających klientów i projektantów wnętrz. Żaluzje produkowane są na wymiar ze specjalnego gatunku drewna Basswood, czyli lipy występującej na terenach północnej Ameryki. W ofercie znajdują się także ciekawe żaluzje wykonane ze specjalnie prasowanego bambusa charakteryzujące się oryginalnym wyglądem. W kolekcji naszej firmy żaluzje drewniane występują w dwóch szerokościach lameli: 25 mm i 50 mm.

Żaluzje drewniane 25mm

Żaluzje drewniane 25mm

Żaluzje 25 mm - najczęściej montowane są bezpośrednio na skrzydle okiennym we wnęce, pomiędzy listwami przyszybowymi lub na ramie okna. Montaż przy szybie pozwala zachować pełną funkcjonalność okna ,nie zmniejsza kąta jego otwarcia , natomiast montaż na ramę okna niweluje najmniejsze nawet prześwity, ale należy rozważyć fakt iż ograniczy nieco kąt otwarcia kwatery okiennej. Żaluzje drewniane mogą być wyposażone w linki, które stabilizują żaluzje prowadząc je wzdłuż linii okna oraz dodatkowo je naprężając ( dotyczy okien uchylnych). Mogą być również wyposażone w magnesy podtrzymujące w pozycji całkowicie opuszczonej. Żaluzje drewniane 25 mm podnoszone i opuszczane są za pomocą sznurka dobranego kolorystycznie, który wykończony jest drewnianą końcówką , natomiast kąt pochylenia lamel regulowany jest drewnianym pokrętłem.

Warto pamiętać że pakiet żaluzji po ich złożeniu zajmuje znaczącą powierzchnię. Dla żaluzji 25 mm pakiet wynosi około 13 % wysokości plus 5 cm.

Galeria żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane 50mm

Żaluzje drewniane 50mm

Żaluzje 50 mm - zazwyczaj montowane są nad wnęką okienną lub do sufitu. Ten sposób montażu w pełni eksponuje drewnianą żaluzję, nadając wnętrzu niepowtarzalny klimat. Optycznie delikatnie zmniejsza powierzchnię pomieszczenia i można ją opuszczać tylko przy zamkniętym lub uchylonym oknie, ponieważ przy otwartej kwaterze okna zatrzymuje się na jej górnej części. Najczęściej żaluzje te występują z drabinką sznurkową, jednak mogą być wyposażone w drabinkę taśmową, która stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Standardowo podnoszone są za pomocą sznurka a kąt nachylenia lamel sterowany jest osobnymi sznurkami. Opcjonalnie mogą występować w wersji ze sterowaniem elektrycznym na wyłącznik lub sterowane radiowo z pilota.

Warto pamiętać że pakiet żaluzji po ich złożeniu zajmuje znaczącą powierzchnię. Dla żaluzji 50 mm pakiet wynosi 10 % wysokości plus 8 cm.

Galeria żaluzji drewnianych